wtorek, 15 maja 2018

Karykatury na torbach, karykaturzysta

Karykatury na żywo, na imprezach, na ogół rysuję na papierze, na formatach A3 i A4. Ale można inaczej. Ciekawym pomysłem na promocję było rysowanie karykatur nażywo na torbach: papierowych i płóciennych.
Na torbach papierowych rysowałem karykatury flamastrami, dodając czasem kolor i ołówkami, którymi można było dodać do karykatury trochę szarości (papier przyjmuje ołówek). Na torbach papierowych rysowałem karykatury również w szybkim tempie – około 20 w ciągu 1 godziny, wykonując tym samym kilkadziesiąt karykatur.
Natomiast na torbach płóciennych karykatury na żywo, z modela, rysowałem flamastrami do tkanin. W tym przypadku użycie ołówka nie było wskazane, bo tkaniny słabo przyjmują grafit nie tak dobrze jak papier czy karton. Przed narysowaniem karykatury najpierw trzeba było torbę naciągnąć na podkład, na którym rysuję, aby powierzchnia do rysowania karykatury była płaska i równa. Rysowałem około 20 karykatur czarnymi flamastrami, w ciągu kilku godziny narysowałem ich ponad 100.
Torby z karykaturami narysowanymi na żywo, na imprezie promocyjnej są atrakcyjną pamiątką dla osób, które w niej uczestniczyły (w tym przypadku okazją był  Dzień Kobiet). Rysowanie karykatur na torbach jest interesującym pomysłem na reklamę firmy – każdy zabiera ze sobą użytkowy przedmiot z własną karykaturą – może się taka torba przydać na zakupy gdyż za foliowe torebki obecnie trzeba płacić.
Dariusz Pietrzak

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz